Uncategorized Економија

Пазар3 – десет години најснабден пазар во Македонија

Напишано од Нино

 Водечкиот македонски портал за онлајн тргување, Пазар3 (www.Pazar3.mk), деновиве прослави 10 години од своето постоење, заокружувајќи една успешна етапа во својот развој позиционирајќи се како најголем провајдер на услуги за онлајн огласување, купување и продажба на стоки и услуги.

Со повеќе од 70,000 посетители дневно и над 1500 објавени огласи секој ден, Пазар3 го носи епитетот на најпосетен и најснабден веб пазар во Македонија – почетна страна на илјадници македонски граѓани и компании кои користејќи ја оваа платформа, секојдневно купуваат, огласуваат и продаваат разно-разни артикли и услуги.

Ајлин Шеали, извршен менаџер на Пазар3, по повод овој убав јубилеј изјави: “Среќни сме што Пазар3 во овие 10 години успеа да биде препознаен како незаменлив партнер на многу граѓани, компании и огласувачи и секако еден од главните “виновници“ за развојот и афирмацијата на електронското тргување во земјава. Нашиот успех во овие 10 години е само обврска да бидеме уште попосветени во годините што претстојат и секогаш да бидеме во дослух со желбите и потребите на нашите корисници

Во наредниот период од Пазар3 најавуваат уште многу новитети и подобрувања со цел корисничкото искуство со платформата да биде уште попријатно, но и нови услуги кои ќе ја продолжат револуцијата во е-трговијата во земјава.

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)