Автомобили

Петте финалисти на Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Напишано од Mr. M

Овогодинешниот избор за Автомобил на Годината во Македонија за 2019, е веќе при крај. Жирито веќе ги одбра последните 5 финалисти кои ќе се борат за титулата.

ТОП 5:

  • Kia Ceed

  • Citroen C5 Aircross

  • Volvo XC40

  • Opel Grandland X

  • Ford Focus

Победникот ќе биде прогласен некаде во средината на Февруари оваа година.

За авторот

Mr. M