Архитектура

Погледнете го пентхаусот на Џеф Безос во Њујорк (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Џеф Безос, најбогатиот човек во светот, има еден ненормално добар пентхаус во Њујорк, кој верувале или не чини 80 милиони долари.

Да убаво читате. Но, што е тоа за најбогатиот човек кој вреди 200 милијарди долари. Ситница.

Еве како изгледа неговиот апартман.

За авторот

The Gentleman