Архитектура

Погледнете како изгледа вилата на Леонардо Ди Каприо

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите актери на сите времиња, Леонардо Ди Каприо ја стави на продажба својата Шпанска вила која се наоѓа во Лос Анџелес. Станува збор за вила која на прв поглед има скромен шпански стил, но кога ќе влезете внатре во неа, ќе може да видите вистински луксуз.

Оваа куќа во себе содржи четири спални соби и четири купатила. Самата положба на куќата нуди неверојатен поглед кон околната природа и езерото. Она што е исто така карактеристично е што оваа вила е стара речиси 100 години.

Ајде малку да прошетаме низ неа!

За авторот

Mr. M