Мода

И политичките фигури се инспирација за модните брендови

Напишано од Нино

Balenciaga FW17 е инспирирана директно од гардероберот на Bernie Sanders

Demna Gvasalia има одлична смисла за хумор. Грузиецот кој работи за модните брендови Vetements и Balenciaga, најде инспирација во една интересна, ултра популарна политичка фигура. Прашањето е дали еден ден ќе видиме слични модни сесии во МКД, инспирирани од нашите политичари?

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или Вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините.