Автомобили

Porsche 992 со специјална верзија (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Новото издание на Porsche Carrera 4S оддава почит на легендарниот возач во Формула 1, Џеки Бернард.

Првото специјално издание од комплетната нова серија 992 на автомобилскиот производител Порше, всушност претставува верзија со погон на четири тркала на ажурираната 911.

Новото издание на Порше има слични детали за привлекување како класичната Carrera, но разликата е во бојата и дизајнот што ја прави мистериозна и предизвикувачка.

За авторот

The Gentleman