Стил

Повторно докажа дека му нема рамен. Бред Пит со совршен стил на гала вечерта на Breitling

Напишано од Mr. M

На гала вечерта во Пекинг, која што ја организираше еден од најпознатите светски брендови за часовници Breitling, се појави еден од најпознатите холивудски актери на сите времиња, Бред Пит.

Бред Пит инаку е дел од бренд амбасадорите на брендот Breitling кои се појавуваат во најновата кампања. Она што најмногу не фасцинираше е неговиот беспрекорен стил. Иако уште одамна тој важи за модна икона во машкиот свет, сепак тој докажа дека чуството за стил секогаш ќе биде дел од него.

За авторот

Mr. M