Мода

Повторно одржа модна лекција за мажите

Напишано од martin

Откако заблеска на кралската свадба на Меган и Хари, Дејвид Бекам уште еднаш покажа како треба да се носи еден маж. Тој беше дел од Kent и Curwen настанот на Модната Недела во Лондон. Бекам ги изгледал поголемиот дел од ревиите за машката мода за пролет/лето 2019 година.

Така беше и забележан од медиумите во оваа негова интересна дневна комбинација.

За авторот

martin