Селебрити Стил

Познатите мажи кои носењето костум го направија уметност

Напишано од Mr. M

Денеска, за најмодерни мажи се сметаат оние кои во секој период од денот изгледаат уредно и културно секогаш скоцкано од глава до пети. Оваа година како и претходните имавме можност да видиме голем број на светски настани, концерти, премиери, доделување награди каде што најпознатите актери, пеачи инспирираа со нивниот стил.

Една од клучните работи по кои се забележува дали еден маж има добар стил е начинот и типот на кој што го носи костумот. Костумот е едно од основните парчиња на гардероба кое што ни е потребно за голем број на пригоди каде што треба да оставиме силен впечаток.

Од Џорџ Клуни до Бред Пит, еве кои најпознати мажи го владеат носењето на костум и го прават вистинска уметност.

Том Харди

Хју Џекман

Рајан Рејнолдс

Рајан Гослинг

Џорџ Клуни

Џуд Ло

Дејвид Бекам

Даниел Крег

Бред Пит

Колин Фирт

Жосеф Гордон Левит

 

За авторот

Mr. M