Селебрити

Познатите мажи и нивните тетоважи

Напишано од Mr. M

Бред Пит има прилично многу тетоважи. Можеби не сте знаеле дека има истетовирано “Животот е абсурден” на француски. Том Холанд има тетоважа од пајак на стапалото во чест на неговата улога на Спајдрмен, иако Холанд изјави дека се плаши од пајаци.

image

image

Џејми Фокс за неговиот 40ти роденден вели дека се почастил со тетоважа на задниот дел од главата. Рајан Гослин на неговата лева рака има тетоважа која би требало да изгледа како рака на чудовиште која испушта крваво срце, а Гослинг си ја направил сам со мала помош. Иако тој вели дека изгледа малку повеќе како кактус.

image

image

Крис Хемшворд за своето семејство ги има истетовирано иницијалите на неговата жена и децата “C, E, I, T, S” Чејнинг Татум на своето ребро има истетовирано тетоважа заедно со својата жена на медениот месец на Бали која вели “Side by side”.

image

image

Мајкл Б. Џордан за улогата во Црниот пантер на својот грб ја има истетовирано Африка. Па Wakanda forever. Тетоважата “A” што Роберт Дауни Џуниор ја има на десната рака е во чест на Avengers Endgame.

image

image

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M