Стил

Предлог две бизнис комбинации кои ги украдовме од познатите мажи

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите машки магазини во светот GQ секоја недела прави листа од најдобро облечените мажи. Во листата може да се видат најразлични стилови од кежуал па се до бизнис. Денеска ние ќе се фокусираме на бизнис стилот и издвоивме две модни комбинации од листата на GQ.

Првата комбинација која ни остави впечаток е на актерот Џејк Гиленхал кој што се појави во класичен костум во стилот на 70-тите. Костумот е во комбинација со класична бела кошула и црни чевли.

NEW YORK NY OCTOBER 06 Jake Gyllenhaal and Riva Marker attend the opening night of Slave Play at John Golden Theatre...

Следен стил кој што го издвоивме е на легендараниот актер Џејми Фокс. Тој на себе носи црн костум во комбинација со црна ролка. Безвременски стил кој секогаш е во мода.

Jamie Foxx with a beard wearing all black raising one eyebrow and touching his cheek

 

За авторот

Mr. M