Пијалоци

Предлог 3 смутија за енергија и како да ги направите

Напишано од martin

Дали некогаш кога тренирате се чуствувате поуморни од што треба? Затоа секогаш се трудиме да вежбаме повеќе за да го намалиме тој замор, да бидеме поздрави и да го подигнеме нивото на енергија. Затоа секогаш гледајте да имате потребни енергетски состојки до вас како што е добро смути.

Смути од киви и кељ

 • 350 милилитри млеко
 • 100 грама кељ
 • 1 киви
 • 1 лажица путер од кикирики
 • 1 лажица мед

Комбинирајте ги сите состојки и ставете ги во блендер, а потоа миксајте се додека не добиете густа смеса.

Боровница и семки од чиа

 • 350 мл млеко од кокос
 • 250 гр тофу сирење
 • 2 лажици чиа семки
 • 100 гр боровница
 • 1 лажичка мед
 • 1 доза whey протеин од ванила

Изблендирајте ги состојките и ставете ги во чаша.

Протеинско смути од чоколадо и овесна каша

 • 250 мл млеко
 • 70 гр овесна каша
 • 1 банана
 • 1 доза whey проетеин од чоколадо

Но за да направите било кое од овие смутија, потребен ви е блендер. Затоа ние би го препорачуваме специјалното издание на нутрибулетот во сина боја.

Nutribullet Blue – Екстрактор на хранливи состојки

Искористете ги сите предности од вашата храна

Оезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената

Овој производ можете да го купите на попуст по одлична цена од 3,990 денари. Купу го на следниот ЛИНК!

За авторот

martin