Мода

Предлог 5 есенски чизми кои одлично ќе се вклопат во секоја модна комбинација

Напишано од Mr. N

Само затоа што се ближи ладната сезона, не значи дека треба да го отфрлите костумот како ваша секојдневна модна комбинација. Всушност, тоа претпоставува дека треба да го носите на постратегиски начин, започнувајќи со чизмите.

Се разбира, доколку носите костум, треба да внимавате каков вид на чизми носите, за да не го уништите вашиот изглед. Исто така, не треба да додадете нешто што нема да одговара на вашиот секојдневен стил.

Започнувајќи од класични чизми, па се до водоотпорни кожни чизми, овие 5 модели одлично ќе се вклопат во секоја ваша модна комбинација.

Church’s

John Lobb Lawry Chelsea Boots

Tom Ford Hainaut Chelsea Boots

Scarosso Giacomo Taupe Chelsea Boots

Bally Scavone Calf Leather Chelsea Boots

 

 

За авторот

Mr. N