Филмови

Предлог филм за фановите на трилерите

Напишано од The Gentleman

Станува збор за филмот Knives Out.

Филм во стилот на книгите на Агата Кристи. Голема куќа, едно убиство, 2 саати трагање по убиецот а десетина осомничени. Класика трилер кој ќе ве држи будни до последната секунда.

Екипата е одлична, од Даниел Крег и Крис Еванс па се до Тони Колет и Џејми Ли Кертис.

Проверете го трејлерот и спремете се за пријатна трилер вечер.

За авторот

The Gentleman