Водич за патување

Предлог Инстаграм локации: Грција

Напишано од Mr. N

Ако сè уште не сте решиле каде да одите ова лето, без мислење, одберете ја Грција.

Нереалното сино море и златниот песок ќе ве натераат да се чувствувате како да сте на Карибите или на еден од островите во Француска Полинезија. Само неколку стотици милји од нас, во соседот Грција, ќе најдете парче рај само за себе.

Дозволете им на овие прекрасни фотографии да ви помогнат да одлучите кон кој крај на Грција ќе се упатите. Без разлика дали ќе изберете островска дестинација или копно, знајте дека ќе уживате во прекрасни плажи насекаде во оваа земја.

Еве ги нашите 10 предлози за вас:

Остров Милос, архипелаг Киклада

Езеро Мелисани, остров Кефалонија, Јонски архипелаг

Плажа Балос, Остров Крит

Остров Паксос, Јонски архипелаг

Езеро Пластира, Кардица

Плажа Видокилија, Месиња

Плажа Кариди, Вурвуру, Ситонија, Халкидики

Остров Амуљани, Халкидики, Атос

Плажа Егремни, Лефкада, Јонски архипелаг

Остров Куфониси, Крит

За авторот

Mr. N