Серии

Предлог серија за овој викенд (ВИДЕО)

Jason Bateman дефинитивно има своја година. По успехот со Outsider, каде покрај кратката улога, познатиот глумец има и заслуги како продуцент.

Неговиот супер успех најмногу се должи по одличната драма трилер серија Ozark, која го моментов е актуелна на Нетфликс со својата трета сезона. На почетокот поистоветувана како лоша верзија на Breaking Bed, но тој лош пример набргу го снема кога гледачите разбраа дека оваа серија има свој посебен шмек.

Третата сезона можеби е најдобра до сега, и како тргнале секоја нова сезона има уште подобри критики. Серијата е за една фамилија која пере пари за Мексикански нарко картел, која ги сели своите операции крај едно од најубавите езера во Америка – езерото Озарк.

Да не издадеме нешто повеќе, проверете го трејлерот за третата сезона, и задолжително започнете со гледање од почеток.

За авторот

The Gentleman