Стил

Прелдо летна комбинација – chino панталони со кошула

Напишано од martin

За летниот стил да ви биде совшен, никако не смеете да ги избегнувате chino панталоните. Станува збор за модно парче кое што има потекло уште од 1850 година. Станува збор за тип на панталони кои се лесни за носење, удобни и може да ги нјдете во различни бои и дизајни.

Помалку формални за разлика од класичните панталони, а поелегантни од фармерките, chino панталоните се тука да се вклопат во секој ваш аутфит. Од кежуал, и смарт кежуал до бизнис кежуал, овие панталони се задолжителни за секој модерен господин.

Лесни се за комбинирање и совршено одговаараат со некоја летна кошула. Денеска оваа комбинација која можете да ја видите е од продавницата US Polo која се наоѓа во Скопје Сити Мол на први кат. Тука можете да најдете голем избор на фраерски летни парчиња, затоа не чекајте и одберете ја вашата следна комбинација.

За авторот

martin