Луксуз Селебрити

Прошетка низ луксузната куќа на Брус Вилис

Напишано од Mr. M

Кога ќе ги погледнеме омилените места за одмор и релаксација на познатите луѓе, се чуствуваме како да живееме на друга планета. Егзотични острови со преубави луксузни вили кои што ретко се гледаат. Една од таквите е онаа на познатиот холивудски актер, Брус Вилис.

Вилата се наоѓа на Parrot Cay на архипелагот Туркс и Каикос. Оваа вила е скриена измеѓу палмите и песочните плажи на ова место. Целата куќа е изградена од дрво и во неа може да се видат неколкуу базани, огромен број на луксузни соби и домашно кино…

За авторот

Mr. M