Музика

Прошетка низ првата Pop-Up продавница Daft Punk

Напишано од Нино

Веднаш по Grammy викендот, легендарното музичко дуо Daft Punk беа домаќини на нивната прва поп-ап продавница во популарната Maxfield галерија во Западен Холивуд. Првата мини Daft Punk продавница ќе биде достапна уште некој ден (до 19 февруари), а во неа се изложени безброј ретро фотографии, облека, популарните видови на кациги, реквизити од ретрките концерти на дуото, и што уште не. Деновиве е гужва, затоа ние сме тука да ве прошетаме низ галеријата –  

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)