Стил Филмови

‘Pulp Fiction’ полни 26 години, а најдобриот стил од филмот живее и денес

Напишано од Mr. N

Нормално дека тоа е жолтата ролка на Marsellus Wallace.

Популарниот негативец од најдобриот филм на Тарантино пред некој ден го објавивме на нашата Инстаграм страна и нашите фанови не се штедеа на лајкови.

Еден од најдобрите филмови и еден од најдобрите стилови на филмското платно.

Pulp Fiction може да е ваш избор за филм овој викенд –

View this post on Instagram

Добро утро #weekendmood #saturdaysarefortheboys #gentlemanstyle

A post shared by Gentleman Magazine (@gentlemanmagazine.mk) on

За авторот

Mr. N