Автомобили

Рај за обожавателите на ретро автомобили (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Британската аукциска куќа RM Sotheby’s ја најавува неверојатната Elkhart колекција од соништата која претставува рај за секој обожавател на ретро автомобили.

Оваа колекција ќе содржи разновидни модели на автомобили, започнувајќи од Италијански/Британски спортски коли, па се до класични, мини автомобили.

Ќе ви ги издвоиме нашите 5 фаворити:

1964 Aston Martin DB5 ‘Vantage Specification’

1952 Ferrari 225 S Berlinetta by Vignale

1967 Toyota 2000GT

2006 Ford GT Heritage

2010 Alfa Romeo TZ3 Stradale Zagato

За авторот

The Gentleman