Водич за готвење

Рецепт за “Ќејфска салата” со Готвиме со Фичо (ВИДЕО)

Сезоната на салати веќе започна. Така да Фичо има да ви покаже еден одличен рецеп, онака по ќејф. Ќејфска салата. 

Кој пробал знае, кој не следи рецепт и пишете во коментар дали ви се допаѓа.

БРЗ РЕЦЕПТ – 15 минути. За овој рецепт ќе ви бидат потребни следните состојки:

– Ајсберг

– Рукола

– Црвен кромид

– Овчо сирење

– Краставица

– Шери домати

Дресинг: 🗹Сув босилок ½ лажичка, Свеж лук 1 чешне, Оригано ½ лажичка, Магдонос 1 лажичка, Мајчина душица ½ лажичка, 2 лажички сенф, 2 лажички сок од лимон, ½ шолја мајонез, сол и бибер, маслиново масло 1/3 од шолја, бел балсамико оцет ¼ од шолја

Готвиме со Фичо, Фејсбук: https://www.facebook.com/gotvimesofico/ Инстаграм: https://www.instagram.com/filippopovski/ 

За авторот

The Gentleman