Забава

Саботна журка и свечено отворање на Casa Bar & Beer Garden во Дебар Маало

Напишано од martin

Во нашиот главен град полека започнува летната скопска шема која сега ќе добие освежување благодарение на новата летна тераса на Casa Bar & Beer Garden. Станува збор за одлично конципиран локал кој ќе понуди посебен шарм и прекрасен амбиент во срцето на Дебар Маало.

Добро познатиот бар е еден од омилените на скопјани за кафе под сенка, за пиво и дневно кулирање и релаксација. Ноќниот живот ќе го збогатуваат со редовни ДЏ-ски и лајв ноќни сесии. Casa Bar & Beer Garden е модерно урбано место кое својата приказна продолжува да ја гради заедно со своите посетители.

Познат локал на стара локација во ново руво, Casa Bar & Beer Garden ги повикува сите на едно заедничко саботно дружење и отворање на топлата сезона со одлична и незаборавна забава!

За авторот

martin