Спорт

Секој маж на планетава сонува да има куќа како Benjamin Mendy

Напишано од The Gentleman

Benjamin Mendy, бекот на Манчестер Сити, сними видео за неговата куќа. Во видеото, тој објави дека внатре во куќата има фудбалско игралиште. Да, внатре има ФУДБАЛСКО игралиште.

Популарниот бек важи за доста забавна личност во и вон теренот, позната по своите откачени твитови. Сега сме сведоци, дека забавата за Менди продолжува и во неговата куќа.

На кратко објаснува како за него секогаш најспремен физички играч ќе биде Винсент Компани, а најспремен технички Еден Хазард. За останатото проверете го видеото –

 

 

За авторот

The Gentleman