Мода

Шарениот моден стил се враќа во летната сезона

Напишано од Mr. N

Секоја година едвај чекаме да дојде лето за да се опуштиме со модните стилови.

Да и во лето има модни правила, но тука има простор за зезање. Затоа шарените кошули и останати детали се најприсутни во летната сезона. И ова правило важи од порано, не е само последниве години, пример за тоа е првата слика од Џордан.

Подоле има уште неколку примери, а вие уште веднаш опремете се со нешто шарено, и летната модна сезона нека се пушти на најако…

 

View this post on Instagram

HBD to a legend, @piercebrosnanofficial. Photo: @steventaylor for Esquire, 2019

A post shared by Esquire (@esquire) on

За авторот

Mr. N