Спортски вести

Што мислите, која е најдобро облечена екипа во НБА?

Напишано од Mr. N

НБА темите кои се актуелни во моментов се одличните GSW, легендарната тројка на 76ки, и нормално најдобриот почеток на Европското руки, Лука Дончич. Но ние ќе ги послушаме GQ, и ќе обрнеме малку внимание на стајлингот на НБА кошаркарите. Знаеме дека повеќето од нив доста време одвојуваат на модата, освен можеби Новицки. 🙂

Последниот твит на Вол (најгоре) само го потврдува фактот што Wizards се дефинитивно најдобро облечената екипа во НБА. Другите екипи имаат свои светли точки (Харден, Вестбрук, Вејд…), но во Wizards нема некој кој отстапува од модните трендови. Џон Вол е лидер и во овој поглед, што се гледа и од сликите, но и останатите негови соиграчи се тука некаде. Може наскоро ќе треба да провериме како се носат играчите на МЗТ, Работнички, Куманово ….

 

 

За авторот

Mr. N