Спорт Стил

Синиша Михајловиќ им одржа стилска лекција на своите Италијански колеги

Напишано од Mr. N

Италијанската фудбалска лига секогаш важела за најмодерна, што е и сосем нормално.

Скоро сите тренери се скоцкани како што треба, од глава до пети, поготово оние на најголемите тимови како Јувентус, Интер, Милан, Наполи и Рома.

Сепак вчера, пример за мода кај тренерите од италијанската лига ни доаѓа од добропознатиот Синиша Михајловиќ. Иако Болоња беше поразена од Јувентус, сепак победи во нешто друго – тренерската мода.

Не дека е нешто што се брои, но нас ни значи…

Имаме шмекерски шешир, доволни аксесоари, црн стил во повеќе слоеви. И секако насмевка која многу значи по победата врз неговата болест…

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N