Архитектура

Sирнете во куќата на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

Еден од најдобрите играчи во светот денеска Лука Дончиќ кој ги руши сите рекорди во кошарката се поднови со нова куќа. Фантастичниот кошаркар купил нова луксузна вила во Далас вредна 2,7 милиони долари. Вилата која е изградена во далечната 1984 година се простира на повеќе од 500 квадратни метри.

Новиот дом на Дончиќ во Далас има огромен базен во дворот, теретана, а внатрешноста е средена до најситни детали.

Лука Дончиќ со овој потег покажува дека не размислува да ја менува средината, младиот Словенец со Далас инаку потпиша тригодишен договор кој му гарантира заработка од 22 милиони долари.

За авторот

The Gentleman