Водич за патување

Скриен остров во Грција совршен за млади парови

Напишано од Mr. N

Никој не знае како точно изгледа летниот рај, но ако мора да го опишеме, сигурно би го споредиле со скриеното грчко островче Хриси.

Ако ова лето имате намера да патувате до Крит, искористете ја приликата да го посетите овој остров. Речиси и да не постои помало островче во Грција кое е складиште на толку природни убавини и егзотика.

До островчето може да се дојде со бротче од Крит, а еднодневен излет чини околу 50-60 евра.

Какви убавини се кријат на овој остров, ќе дознаете во продолжение

View this post on Instagram

Καλό μεσημέρι σε όλους 🌴🌴🌴

A post shared by Nicolas Costa (@nicolascostastyle) on

 

За авторот

Mr. N