Селебрити

Стилот на Том Харди вреди да го копирате (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Том Харди, британски глумец познат по улогите во Inception, Venom, The Dark Knight Rises, Mad Max: Fury Road, и The Revenant, но малкумина знаат дека овој фраер ја има освоено и The Big Breakfast’s Find Me A Supermodel натпревар на свои 21 година во 1998.

Том Харди секогаш се облака фраерски, секогаш е според приликата баш како што треба.

Еве неколку совети како да изгледате како Том Харди.

СРЕДЕТЕ ЈА БРАДАТА КАКО ТОМ ХАРДИ

Mandatory Credit: Photo by Matt Baron/REX/Shutterstock (9908329hl)
Tom Hardy
‘Venom’ film premiere, Arrivals, Los Angeles, USA – 01 Oct 2018

НОСЕТЕ THREE PIECE SUIT КАКО ТОМ ХАРДИ

НОСЕТЕ СМОКИНГ

ЛАБАВО СО ОДЕЛО

БРИТАНСКИ СТИЛ

КЕЖУАЛ СТИЛ

КАКО ЗА НА ЗАБАВА

За авторот

The Gentleman