Спортски вести

Tiger Woods се враќа повторно на победничките патеки

Напишано од Mr. N

Тајгер Вудс се врати!! После долга пауза, феноменалниот голф играч ја оствари својата 15-та гренд слем титула на Мастерсот во Џорџија, облекувајќи ја легендарната зелена јакна.

Неговата победа најубаво може да се види на следнава фотографија во која Тајгер го слави 83-тиот Мастерс турнир со задоволство и гордост.

Вудс немаше освоено гренд слем титула од 2008 година, со последната победа на US Open. По ова следуваше драматичен пад во формата, комбиниран со разводот со неговата сопруга поради неговата неверност, а тука беше и апсењето во алкохолизирана состојба.

За авторот

Mr. N