Селебрити Стил

Тимоти Халамет повторно покажа зошто е маж со најдобар стил за 2019 година

Напишано од Mr. M

Младиот актер пред неколку дена беше прогласен за маж со најдобар стил за 2019 година според реномираниот машки магазин GQ. Тој иако толку млад, успеа да ги засени познатите личности како Дејвид Бекам, Бред Пит и останатите истакнати модни икони.

Ретко кое младо момче има толкава храброст кога станува збор за модата. Тимоти покажа дека тој не познава граници кога станува збро за стилот и дека е спремен да носи модни парчиња кои не се толку актуелни, а со тоа да воведе нови трендови кај мажите.

Тој пред неколку дена се појави во бордо модна комбинација. Целосен костум заедно со свилена бордо кошула и црни челзи чизми.

Image may contain: 4 people, people smiling, text

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M