Селебрити

Том Брејди има одличен стил

Напишано од Пјер

Том Брејди важи за еден од најдобрите НФЛ играчи во историјата. Споредбите со кралот на кошарката МЈ како најдобри во историјата не се залудни. Човекот пред два дена го освои 6-от прстен.

Но Том Брејди е мангуп и надвор од теренот. Не само што ја има една од најубавите жени и најплатени манекенки, туку и неговиот начин на облекување, односно стилот со кој ги носи работите го ставаат на пиедестал.

Погледнете само како се појави на Super Bowl.

Погледнете и други фотографии од еден од најголемите играчи и мангупи во моментов.

(Photo by Stickman/Bauer-Griffin/GC Images)

За авторот

Пјер