Селебрити

Том Хенкс е најдобриот актер на сите времиња?

Напишано од martin

Популарниот веб сајт „Ranker“ направил една интересна анкета во која луѓето кажувале кој е најдобриот актер на сите времиња. Дали вие имате некој кој би го издвоиле? Овој сајт сакаше да го дознае токму тоа прашање преку таа онлајн анкета. Луѓето сами можеле да си го додадат својот фаворит, па после неколку дена гласање, победникот бил Том Хенкс. На второ место се нашла актерката Бет Дејвис, додека на третото место бил Марлон Брандо. Во првите десет се нашле Роберт Де Ниро, Морган Фриман, Дастин Хофман, како и Ентони Хопкинс.

 

За авторот

martin