Стил

Три петочки кежуал стила на денот

Напишано од Mr. N

Петок е ден кога може да се опуштиме, поготово ако следува продолжен викенд.

Затоа во оваа кратка статија имаме фокус на три кежуал петочки машки стилови од познатите, за кои не треба многу мислење. Сите се поврзани со некоја лежерна активност, шетање куче, џогинг и возење велосипед, па лесни се за копирање.

Ги имаме Шварци, Џастин Тимберлејк и Џејк Гиленхал, а за да ги копирате ви требаат или Џорданки, или Најк спортска маичка, или летни еспадрили.

Копирајте паметно –

За авторот

Mr. N