Селебрити

Утринската програма на МРТ1 добива нов познат лик

Напишано од The Gentleman

Познатата македонска ТВ водителка, Јована Костадиновска која што досега беше дел од утринската програма на Сител Телевизија, отсега ќе ја гледате на првиот програм на Македонската Радио Телевизија.

Јована Костадиновска отсега ќе биде дел од најдолговечната утринска емисија кај нас „Добро утро, Македонијо“, емисија која што е дел од малите екрани на нашите простори повеќе од четврт век.

Јована е позната по нејзиниот ведар и позитивен дух, секогаш подготвена на високо ниво на својата задача, која што веќе долги години го задржува вниманието на гледачите на телевизиските екрани. Отсега во текот на работната недела од 06:45 до 09:15 часот на МРТ 1 со Вас ќе ги споделува сите најнови и најпотребни информации што го диктираат текот на денот што претстои.

За авторот

The Gentleman