Селебрити

Вистински италијан! Еве каков автомобил вози Џиџи Буфон…

Напишано од Mr. M

Џанлуиџи Буфон важи за пример за спортист и многу се угледуваат на него. Тој знае како треба да се однесѕвате скромно дури кога имате премногу пари. За разлика од Кристијано Роналдо и многу други фудбалери кои имаат десетина лускузни автомобили, Џиџи Буфон е доста скромен на тоа поле.

Колку и да изгледа чудно, сепак медиумите успеале да го уловат Буфон во Италија како го вози ретро моделот на Цитроен, Спачак.

Токму затоа сите го сакаат, поради тоа што е скромен. Пример за италијан! Секоја чест!

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M