Креатива

Во овој град сите возат BMW М серија (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

M-Town е сон на секој маж. Сите знаеме што значи серијата М кај BMW. Германскиот производител на автомобили  објави промо видео кое го носи името M Town – The Drop во кое може да се видат дури 18 различни М модели.

Главниот протагонист на видеото вози црвена верзија М3, а во краткото видео може да се видат и голем број модели.

BMW го најави и доаѓањето на првиот електричен спортски автомобил, М верзијата на моделот i4.

За авторот

The Gentleman