Стил

ВОДИЧ ЗА БИЗНИС СТИЛ: Како треба да се носи еден маж оваа зима според македонски рецепт?

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите македонски брендови кај нас, Макпримат во месец ноември ја прикажа својата најнова машка колекција за оваа есен/зима сезона. Како машки онлајн магазин кој постојано се труди да ви ги понуди најновите работи од машкиот свет, не останавме рамнодушни на модните парчиња на Макпримат, па решивме да ве запознаеме со нив.

Image may contain: 1 person, standing

Макпримат важи за бренд кој веќе долги години негува свој стил на префинетост, квалитет и елеганција. Оваа најнова колекција повторно не води низ класичниот стил на мажите, преку клучните модни парчиња кои секој маж треба да ги има во својот гардеробер.

Image may contain: 1 person, standing and shoes

Модните парчиња во оваа колекција се едноставни, а сепак ја покажуваат својата нота на префинетост. Класичниот дизајн и висококвалитетните материјали го дефинираат карактерот на колекцијата, а повотрно како клучно модно парче се капутите кои се направени во различни дизајни.

Image may contain: 1 person, standing and beard

Image may contain: 1 person, standing and shoes

Image may contain: 1 person

За авторот

Mr. M