Селебрити Фитнес

Водич за фитнес: Кои состојки ги има во шејкот на Шварценгер?

Напишано од Mr. M

Кога станува збор за квалитетно вежбање и добар изглед, дефинитивно исхраната ја има најголемата улога. Еден од најпопуларните холивудски актери кои е познат и по неговото тело, Арнолд Шварценегер, го претстави својот рецепт за неговиот протеински напиток.

Во неговиот шејк може да се види сок од вишна, свежа банана, whey проетин…

За авторот

Mr. M