Луксуз

Време е за нов часовник! Еве ги најдобрите пет за 2016

Напишано од Нино

Од нашето постоење како магазин па се до ден денес мора да признаеме дека напишавме голем број на статии поврзани со часовници, од кежуал модели до најскапите. Овој пат, бидејќи ни заврши 2016-та се решивме да направиме една селекција од најдобрите пет часовници за таа година, а тоа го имаме директно од Хаим Позен маркетинг директорот на продавницата Jomashop, кој за магазинот Bussines Insider ги одвои најдобрите пет за 2016.

Omega Seamaster

Omega Seamaster

Citizen Navihawk

Citizen Navihawk

Omega Speedmaster

Omega Speedmaster

TAG Heuer Formula One

TAG Heuer Formula One

Movado Museum

Movado Museum

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)