Селебрити Стил

За крај на неделата, најдобро облечените мажи за оваа седмица според GQ

Напишано од Mr. M

Мажите дефинитивно оставија впечаток во стилот и оваа седмица. Бројни филмски премиери, музика и спортски настани, како и разни други настани им понудија на мажите можност да ги остават сите жени во сенка и да покажат дека и тие знаат да доминираат на црвениот тепих.

Голем дел од актерските екипи направија голем впечаток кај фановите, но само неколкумина се истакнаа како најдобро облечени мажи. Ова лето, овие мажи покажаа дека знаат да се облекуваат елегантно, дури и кога температурите надминуваат 40 степени.

Роберт Патисон

Еди Редмајн

Махершала Али

За авторот

Mr. M