Стил

За вистинските колекционери – LIMITED-EDITION OMEGA SPEEDMASTER

Напишано од Нино

Во согласност со своето име новиот часовник Omega Speedmaster изгледа како да ќе се продава во рекордни брзини. Легендарниот бренд и овозможува на купувачите да го резервираат лимитираното издание “Speedy Tuesday” модел преку кликање на линкот на рекламата на својата официјална Инстаграм страница.

mtq0mju1mty5mtezmjm3mzk5

Од таму купувачите ќе може да резервираат еден од 2,012 модели кои се направени. Часовниците ќе бидат испорачани летово 2017 година, што значи нема да ги добиете толку брзо.

mtq0mju1mty5mtezmta1nzkx

Додека механичкиот часовник изгледа безвременски, Speedy Tuesday моделот е првиот кој е направен за да го имитира дизајнот на 1978 година “Speedmaster Алјаска III”.

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)