Селебрити

Замина најголемиот во историјата на фудбалот Диего Армандо Марадона

Напишано од The Gentleman

Светот на фудбалот од вчера е во жалост за еден од најголемите во историјата на фудбалот Диего Армандо Марадона.

Харизматичниот аргентибец веќе неколку недели мака мачеше со своето здравје, најпрво со мозокот, а вчера не напушти по добиениот срцев удар.

Човекот кој беше неприкоснновен на терените, но инадвор од нив, важеше за исклучително харизматична личност, кој го привлекуваше вниманието насекаде низ светот со својата појава и контроверзиите.

Нема да пишуваме многу за неговиот живот.

Нека почива во мир.

За авторот

The Gentleman