Спортски вести

Заслужено! Лука Модриќ е најдобриот фудбалер на светот

Напишано од Mr. M

Од толку што се навикнавме на Роналдо и на Меси, помалку ни е чудно што оваа година друг се најде на местото за најдобар фудбалер на светот. Уште пред почетокот на светското првенство знаевме дека станува збор за сериозен играч, но на мундијалот во Русија тој докажа и покажа дека оваа награда ја заслужува.

Еве ја листата од најдобрите 10 за оваа година:

  1. Лука Модриќ
  2. Кристијано Роналдо
  3. Антони Гризман
  4. Килијан Мбапе
  5. Лионел Меси
  6. Мохамед Салах
  7. Рафаел Варан
  8. Еден Азар
  9. Кевин Де Брујне
  10. Хари Кејн

За авторот

Mr. M