Водич за готвење

Здрави продукти кои треба да ги јадете за да ослабете

Напишано од The Gentleman

Јадењето на здрава храна придонесува за баланс во вашиот организам, а со одредени продукти можете да ослабете и сето тоа да биде нормално.

Ви претставуваме неколку продукти кои се многу здрави и ќе ве задоволат енергетски, но и ќе ви ги намалат вишокот килограми.

1.Јајца

2. Киви

3. Јаткаста мешавина

4. Грчки јогурт

5. Целер

6. Лосос

7. Урми

8. Темно чоколадо

9. Whey протеин

10. Туна

За авторот

The Gentleman