Спортски вести

Зизу is back in business!

Напишано од Mr. M

Зинедин Зидан се враќа! Еден од најдобрите фудбалери во историјата кој после негвото пензионирање имаше и успешна тренерска кариера, повторно се враќа на клупата на Реал Мадрид. Краслкиот клуб Реал Мадрид реши да му даде отказ на Сантијаго Солари по неуспешната сезона и по исфрлањето на Реал од Лигата на Шампионите од тимот на Ајакс.

Зизу потпиша тригодишен договор со Реал Мадрид. Иако Зидан замина од Реал поради фактот дека на клубот му требало освежување, сепак француската легенда повторно се врати.

За авторот

Mr. M