Водич за патување

Зошто градот Бордо е одлична предлог дестинација за во есен?

Напишано од Mr. N

Бордо, градот на виното, лоциран на реката Гароне во југозападна Франција, мора да биде дел од вашата листа на патувања оваа есен.

Покрај преубавата Француска атмосфера далеку од Париз, Бордо е најпознат по катедралата Saint-André, grand Place de la Bourse, преубавите градини и музејот Musée des Beaux-Arts de Bordeaux.

Дефинитивно одличен избор без разлика на начинот на патување и друштвото. Нека не ве мрзи, врзете два лета, одберете период, и почнете да мислите на виното.

Бордо дефинитивно заслужува да се најде во вашата листа на градови за оваа есен.

Мал водич во продолжение

За авторот

Mr. N