Селебрити

Зошто стилот на Пирло е најдоброто нешто што му се случило на фудбалот во светот

Напишано од Пјер

Човекот е цар. Лабав, модерен, без премногу емоции, секогаш во центарот на вниманието. Андреа Пирло е број 1 за тимот на Friday.mk. Пробавме да извадиме максимум од галеријата, за целосно да ги доловиме сите негови стилови. На плажа, на прошетка, сакосан, и слично. Едноставно човекот не греши –

 

За авторот

Пјер

1 Коментар